Přeskočit navigaci.
Jste zde: Úvodní stránka > Severní ostrov > Wellington

Nový Zéland s CK Rajbas – Outdoor Travel | více informací

Wellington

Zatímco v Evropě vedou všechny cesty do Říma, v jižní části novozélandského Severního ostrova nás zavedou do hlavního města Wellingtonu.

53150024-nahled

Na jedné straně se město může pyšnit nádhernými plážemi, jezery a horami, na druhé straně mnohé plány kazí nevyzpytatelné počasí. Proměnlivé počasí a hlavně stálé, dosti silné západní větry zajistily už Wellingtonu špatnou pověst.

Přesto má Wellington obrovský potenciál, čím si získat svého návštěvníka. Začít může na lanové dráze, kde si kromě nádherného výhledu na město a přístav, může udělat i příjemnou procházku po 25hektarové botanické zahradě. Po svých pak navštívit Goverment Building, která se nachází nedaleko na rohu Lambton Quay a Whitmore Street. Druhá největší dřevěná budova na světě spolykala velké peníze a spoustu vzácného dřeva.

p1270144-nahled

Nejméně půl dne zabere návštěva národního muzea Te Papa Tongarewa. Návštěvníky zevrubně seznámí s Novým Zélandem, s jeho dějinami, Maory a prvními bílými osadníky, s faunou a flórou a multikulturní společností.

Rozhodně bychom neměli propadnout falešnému dojmu, že Wellington tvoří jen jeho věčně rušné, až hektické centrum. Jeho zelené okolí lze ideálně prozkoumávat při cestování veřejnými autobusy.

Partner webu