Přeskočit navigaci.
Jste zde: Úvodní stránka > Severní ostrov > Auckland

Nový Zéland s CK Rajbas – Outdoor Travel | více informací

Auckland

p1160062-nahled V minulosti bývalé hlavní město Nového Zélandu je městem ostrovů. Více než 50 ostrovů, které se nacházejí v jeho blízkosti, jsou s městem spojeny pravidelnými trajektovými linkami. Auckland je rovněž městem plachetnic. K utvrzení tohoto názoru stačí jediný pohled na přístav Waitemata Harbour.

V ulici Karangahape Road si více než jinde uvědomíte pravdivost tvrzení, že Auckland je také největším polynéským městem na světě. Návštěvníku zahlcenému směsicí tichomořských jazyků se tady mezi obchody s exotickými potravinami může zdát, jako by se ocitl úplně jinde. Další jiný svět je možné poznat v Auckland Museu, které nás zavede do světa Maorů.

p1160063-nahled

Zeleným srdcem velkoměsta je park o rozloze 80 hektarů Auckland Domain. Z parku Auckladn Domain je nádherný výhled na přístav Waitemate Harbour a záliv Hauraki Gulf. Nejlepší představu o rozloze Auckland, města mezi dvěma moři, získáte, když vystoupíte na některou z 60 městských sopek, na nichž si Maurové v minulosti stavěli své pevnosti zvané pa. Sopky s nejhezčí vyhlídkou spojuje trasa Coast to Coast Walkway.

Partner webu